poniedziałek, 18 marca 2019

Wiedza około-torowa; #00 Pilot

Sama myśl, że po raz pierwszy wybieramy się na tor wyścigowy, przyspiesza bicie serca. Chcemy przecież, żeby nasz pierwszy raz był idealny. A jeśli nam się spodoba co dalej? Jak przygotować motocykl, w co zainwestować najpierw itp. Źródeł, w których możemy szukać dobrych porad, jest bardzo niewiele i nie wszystkie odpowiednio wyczerpują temat. Od mojej pierwszej wizyt na torze minęło już ładnych kilka lat, a niewiele się zmieniło w tej dziedzinie. Postanowiłem więc napisać serie artykułów z wiedzy około-torowej. Istnieje wiele powodów, dla których odwiedzamy tor wyścigowy. Każdy motocyklista jest na innym poziomie. Wiedza, której aktualnie potrzebuje, może być zupełnie inna. Chcę się skupić na wielu różnych tematach. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy artykuł będzie dotykał innego zagadnienia. Tutaj też prośba do was, jeśli na jakiś temat chcesz się czegoś dowiedzieć, potrzebujesz rady dotyczące konkretnej sprawy, pisz do mnie. Będzie to pożyteczna wiedza dla mnie, co aktualnie Wam potrzeba i że wiedza, z którą się dziele faktycznie jest pomocna.

Właśnie ta wiedza... Dlaczego mielibyście słuchać rad ode mnie? Jakim doświadczeniem dysponuje? Krótko o mnie. Jestem mechanikiem motocyklowym z ponad 10-letnim stażem. Tory wyścigowe odwiedzam już ponad 6 lat. Jako kierowca jeżdżący rekreacyjnie i startujący w wyścigach amatorskich. Jako mechanik najlepszych Polskich motocyklistów ścigających się w zawodach międzynarodowych, a nawet w mistrzostwach świata.
Jako że rocznie jestem bardzo dużo w trasie, praktycznie co weekend odwiedzam inny tor. Mam do czynienia z wieloma ludźmi z olbrzymią wiedzą na ten temat (kierowcami i mechanikami). Pragnę ją wykorzystać, tworząc dla Was jak najbardziej pomocny zbiór wiedzy. Pomysłów mam bardzo dużo, ale kluczem do tego, żeby to wszytko wypaliło, jest systematyczność. Jeśli uważasz, że taka seria artykułów, może Ci się przydać, pisz do mnie. Klik KlikBrak komentarzy:

Prześlij komentarz