poniedziałek, 6 maja 2019

SlovakiaRing 1 runda european championship i testy przed 3 rundą EWC


Wpadłem do domu się tylko przepakować. Bardzo mocno ostatnio tego doświadczam. Sezon rozpędził się już na całego. Korzystając z tego, że siedzę w pociągu zmierzającym do Białegostoku, opowiem Wam co ostatnio się u mnie działo.  Zawody i testy na torze Slovakiaring. Ale do początku.

 Po zawodach w LeMans nie było wiele czasu na odpoczynek. Odbywała się bowiem pierwsza runda Alpe Adria Cup. Gdzie Adrian Pasek miał wystartować na Yamaha R1, przygotowanej przeze mnie, w klasie Stock 1000. Niestety kontuzja, której się nabawił podczas wyścigu Endurance nie pozwoliła mu wystartować w tych zawodach. Na rundę zaprosił mnie Kamil Krzemień. Pracowałem więc z motocyklem, którego nie znałem. Najpierw ogarnęliśmy z Łukaszem, kierowcą Kamila a podczas zawodów moim pomocnikiem, podstawowe tematy takiej jak wymiana oleju, filtrów itp. Później sprawdzenie geometrii motocykla i ustawienie zawieszenia. Po wszystkim, z pomocą bardziej doświadczonych ludzi w padoku i speców od telemetrii, zabraliśmy się za szukanie optymalnych ustawień pod tor na Słowacji . R1-ką Kamilowi jechało się coraz lepiej, co pokazywały coraz lepsze czasy okążeń. Same zawody udało się ukończyć na 3 i 5 pozycji,  a także zebrać odrobine doświadczenia. Przyda się na zbliżającym się wyścigu 3 rundy EWC.


W niedziele zamiast wracać do domu, zostałem na prośbe Teamu jescze dwa dni. Tak naprawdę długo namiawać mnie nie trzeba było. Pracowałem z Gino Rea. Zawodnik z ogromnym doświadczeniem, nazwisko znane z Mistrzostw Świata MotoGP i SBK. Mój rówieśnik swoją drogą. Bardzo ważnym elementem było dla mnie podpatrywanie jak pracuje. Jakby atrakcji bylo mało, jedliśmy wspólny obiad z zawdonikami Yart. Słuchanie ich opowieści, dało mi ogromnąm radość. Gino przyjechał poznać tor przed zbliżającym się wyścigiem 8-godzinnym. Był tam po raz pierwszy. Pogoda nas nie rozpieszczała było zimno i deszczowo, ale mimo to, na torze spędzaliśmy dużo czasu.  


Wróce jescze do początku. Co robie w pociagu? Jadę pomóc przygotować motocykle właśnie do 3 rundy Mistrzostw Świata. Stamtąd natomiast już prosto na tor Slovakiaring. Wyścig do obejrzenia na Eurosport. Relacje z wydarzenia u mnie na blogu. Na Facebooku Wójcik Racing Team też będzie mnóstwo informacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz