sobota, 15 października 2016

Netflix dlaczego fan motoryzacji powinien tam zajrzeć

Netfilx jest to populary serwis do oglądania filmów i seriali na urządzeniach z dostępem do internetu. Czemu o nim wspominam? Trafiłem tam na kilka fajnych filmów dokumentalnych w tematyce motocyklowej i wyścigowej, które mocno polecam. Tym bardziej że pierwszy miesiąc na netflixie jest za darmo, to idealna okazja do obejrzenia dobrych produkcji.


Pierwszy, który wam polecę to: Unchained: The Untold Story of Freestyle Motocross opowiada o początkach tego sportu i bumu, jaki spowodował. W filmie przedstawione są sylwetki gwiazd i pionierów tego ekstremalnego sportu. Opowiedzą oni nam o narodzinach rywalizacji na pustyni, pierwszych zawodach i o całej kulturze, jaka zrodziła się wokół FMX. Świetnie wyreżyserowany film, obok którego nie można przejść obojętnie. W czasie oglądania nie raz zjeży wam się włos, po kolejnych groźnych wypadkach czy niesamowitych trikach, o których jak sądzono są nie do wykonania

Druga produkcja Opowiada o 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Le Mans. Brytyjski film dokumentalny Journay to Le Mans. Jesteśmy świadkami całego procesu od przygotowani po sam udział w wyścigu prywatnej Brytyjskiej ekipy. W filmie poznajemy motywacje ludzi, co ich przyciąga do tak niebezpiecznego zajęcia, jakie są wyścigi wielogodzinne. Brak snu, obciążenie psychiczne i fizyczne, presja wyniku to wszytko i wiele więcej zobaczysz, zaglądając za kulisy tego niesamowitego wyścigu.

APEX: The Story of the Hypercar to trzeci dokument, który wam polecę. Opowiada on tym razem o samochodach, ale nie o takich zwykłych, o najszybszych i najbardziej zaawansowanych i dopuszczonych do ruchu supersamochodach. „To coś jak zbroja Ironmana dla aut” pogoń za prędkością i doznaniami, jakie oferuje jazda tymi ekskluzywnymi pojazdami, a także rozwój technologi ma znaczenia, by w przyszłości także w „zwykłej motoryzacji” była zastosowana. Zobaczymy proces produkcji, będziemy towarzyszyć w testach i posłuchamy co do powiedzenia o swoich samochodach mają producenci i dziennikarze motoryzacyjni.
 Dajcie znać, jak wam się podobały te produkcje? Na Netflixie jest jeszcze kilka innych, których nie obejrzałem, gdy je sprawdzę i będą godne polecenia na pewno o nich wspomnę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz